Alloblast kök hücre tedavisi (sünnet derisi kök hücreleri) hangi durumlarda kullanıyoruz?

Alloblast kök hücre tedavisi (sünnet derisi kök hücreleri) hangi durumlarda kullanıyoruz?

Paylaş:

Alloblast yeni doğan sünnet derisi kaynaklı fibroblastların laboratuar ortamında çoğaltılarak cilt içine verilmesi tedavisidir. Kök hücre tedavisi olarak da biliniyor. Bu tedaviyle cildinize canlı fibroblastlar enjekte ediliyor ve bu fibroblastlar yeni kollajen ürettiği için de cildimizde pozitif etkileri görülmeye başlıyor.

İşlem lokal anestezi krem ile uyuşturulan cildinize klasik mezoterapi teknikleriyle enjekte edilmektedir. Alloblast uygulandıktan sonra aynı gün ve takip eden 3 gün içerisinde havuz ve deniz önerilmemektedir. Amaç fibroblastların canlılığını korumak ve olası bir enfeksiyondan korunmaktır.

Alloblast uygulaması ile cilt tonunda eşitlenme, ciltte sıkılaşma ve parlaklık ile ince kırışıklıklarda hafifleme hedefliyoruz. İz tedavilerinde başarılı sonuçlar almak mümkün oluyor. Saç dökülmeleri tedavisinde de kullanılabiliyor.

Cildinizin ihtiyacına göre tedaviye karar vermek için öncesinde dermatoloğunuzla ön görüşme yapmanızı tavsiye ediyorum. Çünkü bazen ileri düzey beklentileri olan danışanlarım için önceliğim alloblast yerine örneğin fokus ultrason veya iple yüz askılama olabiliyor. Ya da kişinin öncelikli ihtiyacı dermal dolgu uygulamaları olabiliyor.

Özetlersek alloblast işlemi cilt kalitesini artırmak ve cildinize taze canlı fibroblastları ekmek istediğimiz durumlarda yeni bir tedavi seçeneği olarak elimizi güçlendirmektedir.

 

Bilgi ve Danışma Formu

Ziyaretçi Yorumları

Meslek hayatı boyunca çok sayıda yurt içi ve yurt dışı eğitim kongreleri sempozyumlar ve estetik kozmetik dermatoloji alanında kurslara katılmıştır. Uzman Doktor Sevda Demirbulak 2022 yılı itibari ile siz değerli danışanlarına ve hastalarına kendi kliniğinde hizmet vermektedir.