AŞIRI TERLEME

AŞIRI TERLEME

Paylaş:

Ter bezlerinin fazla çalışmasına bağlı olarak deri yüzeyine salınan terin artması kişinin günlük hayatını fazlaca rahatsız etmektedir. Aşırı terlemenin en önemli nedenleri arasında stres, ilaçlar, troid bezinin fazla çalışması, menapoz, hipoglisemi ve obezite sayılabilir. Terleme kol altında fazla olduğunda beraberinde kokuya da sebep olabilir. Sosyal ve psikolojik durumu hayatı da negatif yönde etkilemektedir.

Tedavide ne yapılıyor ?

Hiperhidrozis; (aşırı terleme) tedavisinde botilinum toxin (Botox) kullanımı oldukça başarılı sonuçlar sağlamaktadır.

Etkisini nasıl gösteriyor?

Botilinum toksin ter bezlerindeki uyarıyı bloke ederek etki gösteriyor. Böylece ilacın etkisi geçene kadar ter salgısını durdurmuş oluyoruz.

Etki süresi ne kadardır?

Uygulama sonrası etki 1. Haftada başlıyor. Ortalama 4-6 veya 6-8 ay sürebiliyor. Zamanında yapılan tekrarlar tedavinin etkinliğini arttırır.

Hangi bölgelerde kullanılır?

Koltuk altı ve el ayak termelerinde kullanılabilir.

İşlem nasıl uygulanıyor?

Öncesinde nişasta testi ile terleyen bölge tespit edilir ve sonrasında antiseptik solüsyonla temizlenerek özel küçük iğnelerle enjeksiyon yapılır. Lokal anestezik kremler yeterli anestezi sağlamaktadır.

İşlem ne kadar sürer?

Ortalama 15 – 20 dakikada kolayca uygulanır. Etkisi ortalama 6 ay kadar devam eder işlemden hemen sonra sosyal hayata dönersiniz.

Bilgi ve Danışma Formu

Ziyaretçi Yorumları

Meslek hayatı boyunca çok sayıda yurt içi ve yurt dışı eğitim kongreleri sempozyumlar ve estetik kozmetik dermatoloji alanında kurslara katılmıştır. Uzman Doktor Sevda Demirbulak 2022 yılı itibari ile siz değerli danışanlarına ve hastalarına kendi kliniğinde hizmet vermektedir.