Boyun gençleştirme için neler yapabiliriz?

Boyun gençleştirme için neler yapabiliriz?

Paylaş:

Boyun bölgesi aslında görselimizin bir parçasıdır. Ve yüze göre ihmal edilebilen bir bölge olduğundan özellikle bahsetmek istediğim konular arasında yer alıyor.

Boyun bölgesinde önceliğimiz nefertiti botoksu. Boyundaki kırışıklık ve yatay çizgilenme için uyguladığımız bir tedavi türü nefertiti botoksu. Botilunum toksin kullanıyoruz. Amacımız platismal boyun bantlarını gevşetmek olmalıdır. Uygun dozlarda yapıldığında sonuçlar oldukça başarılıdır.

Botoks uygulamasıyla açılmayan statik boyun çizgileri için hyaluronik asit ve kalsiyum hidroksiapetit yani kemik dokgu veya kolajen dolgu olarak bilinen dolgu ürünleri kullanabiliriz. Dolgu ile desteklediğimiz zaman boyun çizgileri daha iyi açılır ve etki süresi ortalama 1-2 yıl kadar devam edebilir.

Bazı durumlarda cilt kalitesini artırmak adına uyguladığımız kollajen aşıları, lazerle cilt gençleştirme ve kök hücre uygulamalarından destek alabiliyoruz. Bazı boyun gevşekliği durumunda iple boyun germe uygulaması yapabiliyoruz.

Tüm saydığım işlemler dermatoloji kliniği olmamız sebebiyle kliniğimizde yapılmaktadır. Detaylı bilgi ve ön görüşme randevularınız için kliniğimize ulaşabilirsiniz.

Bilgi ve Danışma Formu

Ziyaretçi Yorumları

Meslek hayatı boyunca çok sayıda yurt içi ve yurt dışı eğitim kongreleri sempozyumlar ve estetik kozmetik dermatoloji alanında kurslara katılmıştır. Uzman Doktor Sevda Demirbulak 2022 yılı itibari ile siz değerli danışanlarına ve hastalarına kendi kliniğinde hizmet vermektedir.