Cosmelan leke tedavisi nedir?

Cosmelan leke tedavisi nedir?

Paylaş:

Cosmelan peel leke tedavisi içinde kojik asit, azeleik asit, niasinamid, retinoik asit, askorbik asit fitik asit gibi birçok leke açıcı etken maddenin bulunduğu maske ve kremden oluşan bir tedavi paketidir. Öncelikle her leke tipine ve cilt tipine uygundur. Kişinin leke ve cilt rengine göre uygulamanın şekli değişebilir. Buna doktorunuz karar verecektir.

Tedavi basamaklarını özetlemek gerekirse öncelikle kinikte maske tedavisi uygulanır. Hekiminizin önerisiyle 8-12 saate yakın maske yüzünüzde kalır. Maskeyi çıkardıktan sonra tedavinin ikinci aşaması olan ev devam kremiyle devam edilir. Kızarıklık yatıştırıcı ve güneş koruyucu kremler tedaviye eklenir. 1. Ayda kontrol zamanınızda lekenizin durumuna göre ev devam tedaviniz tekrar şekillenecektir. Total tedavi süresi ortalama 3 ay kadardır. Lekenizin ve cildinizin durumuna bağlı olarak tedavi başarısı %80 gibi yüksek oranlardadır.

Tedavide amaç lekelerinizin görünürlüğünü azaltmak ve sizleri daha konforlu bir alana taşımaktır. Her tedavide olduğu gibi kişiye bağlı değişiklikler olabileceği gibi ev devam kremlerinin uygun kullanılmaması durumunda da tedavi başarısı etkilenecektir. Tedavi kış aylarında uygulanmaktadır. 1 hafta 10 gün kadar cildinizde değişen oranlarda kızarıklık yapabilmektedir.
Özetlersek yaklaşık 10 yılı aşkın süredir ülkemizde ve dünyada kullanılan cosmelan peel leke tedavisi ağrısız hızlı ve tek seansta yüksek başarı oranları sayesinde sıkça tercih edilen bir uygulama olmuştur. Kliniğimizde de uzun süredir kullandığımız bir tedavi şeklidir. Ön görüşme için klinik telefonlarımızdan randevu talebinde bulanabilirsiniz.

Bilgi ve Danışma Formu

Ziyaretçi Yorumları

Meslek hayatı boyunca çok sayıda yurt içi ve yurt dışı eğitim kongreleri sempozyumlar ve estetik kozmetik dermatoloji alanında kurslara katılmıştır. Uzman Doktor Sevda Demirbulak 2022 yılı itibari ile siz değerli danışanlarına ve hastalarına kendi kliniğinde hizmet vermektedir.