Dekolte ve boyun bölgesi estetiğinde neler yapılır?

Dekolte ve boyun bölgesi estetiğinde neler yapılır?

Paylaş:

Yüz estetiğini çokça konuşuyoruz. Dekolte ve boyun bölgesi de ihmale gelmeyen bölgeler arasında aslında. Sadece yüz uygulamaları yapıp bu bölgeleri ihmal edersek yaşımızı ele veren bölgeler olarak ileri yaşlarda medikal estetik bu bölgelerde yetersiz kalabilmekte ve operasyon gerekebilmektedir. Bu nedenle aslında yüzümüze anti-age işlemlere başlandığı zamanlarda ya da 30 lu yaşlardan itibaren boyu ve dekolte bölgesi uygulamaları yaptırmak sağlıklı olacaktır.

Boyun bölgesinde estetik uygulamalarda en sık yaptıklarımız işlemlerden kolajen aşıları, lazerle cilt yenilemeler ve kalsiyum hidroksiapetit dolgu uygulamaları sayılabilmektedir. İnce lineer çizgiler çok belirgin hale geldiğinde hyaluronik asit dolgu destekleri gerekebilir.

Ayrıca çizgiler oluşmadan nefertiti botoksu yani toksin uygulamaları yine tercih edilebilir.

Dekolte bölgesi anti-age uygulamalarında ince kırışıklıklıklar için yine dermal dolgular ve fraksiyonel lazer uygulamaları seçebiliriz. Dekoltede ayrıca yaşla sayıları artabilen solar lentigolar güneş lekeleri ve kılcal damarda belirginleşme ve kalıcı kızarıklık olabilmektedir. Bu durumda bbl lazer sistemlerinden faydalanabiliyoruz. Deriyi gençleştirmek için kollajen aşıları bu bölge için de faydalıdır. Yine yüze uyguladığımız tüm gençlik aşılarını da dekolteye uygulamak mümkündür.

Özetle kişinin cilt ihtiyacı neyse aslında ona göre yol almak ve planlama yapmak çok kıymetlidir. Uygulanan ürün ve uygulayıcının teknik bilgisi ve tecrübesi en iyi sonucu almak adına değerlidir. Dekolte ve boyun gençleştirme medikal uygulamalar arasında oldukça geniş bir alana sahiptir. Ön görüşmede hekiminiz size özel planlama yapacaktır.

Bilgi ve Danışma Formu

Ziyaretçi Yorumları

Meslek hayatı boyunca çok sayıda yurt içi ve yurt dışı eğitim kongreleri sempozyumlar ve estetik kozmetik dermatoloji alanında kurslara katılmıştır. Uzman Doktor Sevda Demirbulak 2022 yılı itibari ile siz değerli danışanlarına ve hastalarına kendi kliniğinde hizmet vermektedir.