Dermatolog olarak kullanmaktan vazgeçmediğim ürünler neler?

Dermatolog olarak kullanmaktan vazgeçmediğim ürünler neler?

Paylaş:

Biz dermatologlar uzun yıllar cilt sağlığı ve hastalıkları üzerine eğitim aldığımız için cilde iyi gelen ürünleri ve yeni trendleri takip eder ve öncelikle kendimizde kullanırız. Elbette memnun kaldığımız ürünleri de sevdiklerimizle ve danışanlarımızla paylaşmaktan keyif duyarız.

Öncelikle kendi rutinimde asla vazgeçmediğim ürün elbette renkli güneş koruyucu 50spf kremimdir. Yaz kış her gün mutlaka kullanırım. Lekeye yatkın olduğum için treneksamik asit ve c vitamini serumlarım olmazsa olmazlarım arasındadır. Anti-age bakımı desteklemek adına da elbette çok iyi bildiğiniz retinoik asit serum geceleri kullanıyorum. Sabah rutinime hyaluronik asit serum ile desteklemeye çalışıyorum. Elbette cildime uygun nemlendirici ile birlikte kullanıyorum. Burada bir parentez açmam gerekirse hyaluronik asit serumlar ile birlikte nemlendirici desteği yapmakta yarar görüyorum. Çünkü tek başına serum yeterli nem desteği sağlamayabiliyor.

Seçtiğim ürünlerin markalarının eczane ürünü olmasına özen gösteriyorum. Ve danışanlarıma da bu şekilde tavsiye ediyorum.Yılda

bir kez fraksiyonel er-yag lazer ve jalupro gençlik aşısıyla cildimi destekliyorum. Lekeye yönelik ise yine her yıl nd-yag qswitch lazer ile leke bakımını tamamlıyorum. 5 ayda bir kez düzenli botoks uygulamasını da yıllık bakım rutinine ekliyorum.

Danışanlarım için her birine özel cilt yapısına ve yaşına uygun olarak eğer ek cilt problemi varsa ona yönelik eklemeler yaparak cilt bakım rutini ve destekleyici işlemlere birlikte karar veriyoruz. Detaylı bilgi ve tüm sorularınız için klinik telefonlarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Bilgi ve Danışma Formu

Ziyaretçi Yorumları

Meslek hayatı boyunca çok sayıda yurt içi ve yurt dışı eğitim kongreleri sempozyumlar ve estetik kozmetik dermatoloji alanında kurslara katılmıştır. Uzman Doktor Sevda Demirbulak 2022 yılı itibari ile siz değerli danışanlarına ve hastalarına kendi kliniğinde hizmet vermektedir.