Dövmeler kaç seansta silinir?

Dövmeler kaç seansta silinir?

Paylaş:

Severek yaptırdığımız dövmeleri sonrasında sildirmek isteyebiliyoruz. Ya da kaş kontürleme sırasında yapılan yanlış uygulamaları ve istenmeyen sonuçları düzeltmek için yine dövme silme işlemleri uyguluyoruz. Peki kaç seansta istediğimiz sonucu alabiliriz?

Dövme işlemleri tatuajın rengine uygun lazer işlemleriyle silinmelidir. En iyi sonuçlar FDA onaylı cihazlarla alınmaktadır. Amatör dövmeler daha açok renkli ve yüzeyel olduğu için lazer tedavisine iyi yanıt vermektedir. Profesyonel dövmeler makine ile uygulanır ve derin dermise boyalar çeşitli renk ve tonlarda verildiğinden silme işlemi daha zordur. Kırmızı, kahverengi ve ten renginde yapılan kozmetik dövmeler titanyum dioksit ve demir oksit içerir ve silinmesi güçtür.

Kliniğimizde qswitch nd-yag lazer ve KTP ile dövme silme işlemleri yapıyoruz. Dövmenin boyutu yapılış şekline göre seans sayısı belirlenir. Dövmenin boyutuna göre dövme silme işlemi fiyatları belirlenmektedir. Seans aralıkları 6-8 hafta olarak belirlenir.

Dövme silme işlemi ağrılı değildir. Lokal kremlerle uyuşturulup işlemler yapılabilir. İşlem sonrasında kızarıklık ve ödem oluşabilir. Bazı durumlarda kabuklanma süreci görebiliriz. Tedavide yaklaşık 1 hafta süreyle lokal yara bakım kremleri öneriyoruz.

Özetlersek kaş dahil tüm bölgelere uygulanan dövmeler lazerle silinebilir. Lazer dışı uygulamalar iz bırakabileceği için günümüzde artık önerilmemektedir. Detaylı bilgi almak ve randevu oluşturmak için kliniğimize ulaşabilirsiniz.

Bilgi ve Danışma Formu

Ziyaretçi Yorumları

Meslek hayatı boyunca çok sayıda yurt içi ve yurt dışı eğitim kongreleri sempozyumlar ve estetik kozmetik dermatoloji alanında kurslara katılmıştır. Uzman Doktor Sevda Demirbulak 2022 yılı itibari ile siz değerli danışanlarına ve hastalarına kendi kliniğinde hizmet vermektedir.