Eksozom tedavisi nedir? Hangi alanlarda kullanıyoruz?

Eksozom tedavisi nedir? Hangi alanlarda kullanıyoruz?

Paylaş:

Eksozom hücrelerarası iletişimden sorumlu mikroveziküllerdir. Kök hücrelerden salgılanan sinyalleri genetik kodları ve proteinleri taşıyan eksozom molekülleri vücudumuzda hasarlı doku onarımı ve doku hasarını geriye döndürmeden sorumludur.

Eksozom tedavisi bu vezikülleri içeren sıvıların dokuya enjekte edilmesi ile hasarın geriye dönüşmesi ve onarımı esasına dayanmaktadır. Bu amaçla dermatoloji ve kozmetoloji yanında ortopedi ve plastik cerrahi alanlarında da kullanılmaktadır.

Kliniğimizde uyguladığımız eksozom tedavisi insan plasental kaynaklı mezankimal kök hücreleri içermektedir. Eksozomların özelliği hedef dokuda mezankimal hücreler gibi davranarak hem kollajen, elastin hem de hyaluronik asit salgılayarak dokuda iyileşmeyi sağlamaktır. Böylece enjekte edilen bölgede cilt kalitesinde artışın yanında renk eşitsizliğinde düzelme ve sıkılaşma ve parlaklık hedeflenmektetir.Saç dö

külmesi tedavisinde de kullanılabilmektedir. Androjenik alopesi ve kadın tipi saç dökülmelerinde etkili sonuç alabilmekteyiz.

Eksozom tedavisi mezoterapi iğneleriyle cilt ve saça uygulanabilir. Kişiyi sosyal hayattan koparmayan işlemlerdendir. Etkisi 1 ay içinde başlar ve 3. Ayda zirve yapar. Etkileri kişiye göre değişmekle birlikte ortalama 2 yıl kadar devam etmektedir.

Kişinin ihtiyacına göre karar vermek sağlıklı olandır elbette. Uzman doktorunuzla ön görüşme yapabilir ve detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bilgi ve Danışma Formu

Ziyaretçi Yorumları

Meslek hayatı boyunca çok sayıda yurt içi ve yurt dışı eğitim kongreleri sempozyumlar ve estetik kozmetik dermatoloji alanında kurslara katılmıştır. Uzman Doktor Sevda Demirbulak 2022 yılı itibari ile siz değerli danışanlarına ve hastalarına kendi kliniğinde hizmet vermektedir.