Genital estetik alanında yenilikler

Genital estetik alanında yenilikler

Paylaş:

Genital estetik alanı son yıllarda giderek artış gösteren trend uygulamalar arasında sayılabilir. Dermatolog olarak genital bölge estetiğinde medikal tedavilerden bahsetmek doğru olacaktır. Elbette bu bölgedeki yapısal veya şekil bozuklukları için cerrahi branşlardan destek almak daha doğru olacaktır.

Genital bölge kararması bugünün yazı konusu. Kadınlarda genital bölge kararması sebepleri arasında en başta ağda kullanımı gelmektedir. İkinci sırada bölgedeki bakteriyel ve mantar enfeksiyonlarına bağlı renk değişiklikleri sayılabilir. Son olarak da ırksal ve genetik sebepten genital bölge kararması görebiliriz.

Sir ağdaya bağlı genital bölge ve koltuk altı kararması için öncelikle epilasyon yöntemini değiştirmek uygun olacaktır. Genellikle lazer epilasyon sistemleri sonrası kıl kökleri cansızlaştığında kararma da düzelecektir.

Genital bölgede eritrasma gibi bakteriyel enfeksiyonlar ve mantar enfeksiyonları da kızarıklık ve sonrasında lekeye sebep olabilir. Yine aşırı terlemeye bağlı hem kolaltı hemgenital bölgede kararma görebiliyoruz. Bu durumlar dermatolojik muayene sırasında tespit edilir ve doğru tedaviyle kısa sürede renk açılması sağlanabilir.

Son olarak genetik faktörlere bağlı esmer cilt tipinde kişilerde görülen ek sebep bulamadığımız kararma şikayetini ele alalım. Tedavisi en zor olan genetik ırksal genital kararmalar için kliniğimizde leke lazer tedavileri ve renk açıcı peeling tedavileri ev bakım ürünleriyle beraber uygulanmaktadır. Başarı şansı diğer sebeplere göre daha düşük olsa da yüz güldürücü sonuçlar almak mümkündür.

Özetle kolaltı ve genital kararma şikayetlerinde dermatolojik muayene önem arz eder. Çünkü sebebi ortaya koyduğumuz durumlarda 3 hafta gibi kısa sürede lekeleriniz tamamen kaybolabilir. Bazı durumlarda tekrarlayan seans tedavileri ve ev devam ürünleri gererbilir.

Bilgi ve Danışma Formu

Ziyaretçi Yorumları

Meslek hayatı boyunca çok sayıda yurt içi ve yurt dışı eğitim kongreleri sempozyumlar ve estetik kozmetik dermatoloji alanında kurslara katılmıştır. Uzman Doktor Sevda Demirbulak 2022 yılı itibari ile siz değerli danışanlarına ve hastalarına kendi kliniğinde hizmet vermektedir.