Gıdı lipoliz nedir?

Gıdı lipoliz nedir?

Paylaş:

Gıdı bölgesine lipoliz yani yağ eritme amacıyla birçok işlem yapılabilmektedir. Bunların başında gıdı lazer lipoliz gelmektedir. Diode lazer atışıyla bölge lokal anestezi altında yağları erittikten sonra liposuction yöntemiyle yağlar alınır. Sonrasında sarkma olmaması adına tekrar diode lazer atışıyla işlem tamamlanır. Yoğun sarkma ve gıdı problemi olanlar için iyi bir seçenektir.
Diğer ameliyatsız gıdı eritme yöntemleri arasında odaklı ultrason ile gıdı ve alt yanak inceltme (HIFU) ve gıdı lipoliz mezoterapileri sayılabilir. Her iki işlemde de krem ile anestezi yeterli olmaktadır. Ultrason dalgaları kullanıldığı için yan etki ağrı, morluk, kanama yoktur. Yapılan bölgede minimum ağrı ve uyuşukluk hissedilebilmektedir.

Özetlersek yoğun gıdı problemlerinde ve ileri yaş hastalarda lazer lipoliz daha iyi bir seçenekken hafif vakalarda ve genç yaşlarda HIFU ve mezoterapi işlemleri sizi sosyal hayattan koparmadığı için daha ön plana çıkmaktadır.

Kliniğimizde gıdı lipoliz amacıyla HIFU ve deoksikolik asit ve fosfatidilkolin içeren etkisi kanıtlanmış yöntemler tek başına veya kombinasyon halinde kullanılmaktadır.
Ücretsiz ön görüşme randevularınız için klinik telefonlarımızdan ulaşabilirsiniz.

Bilgi ve Danışma Formu

Ziyaretçi Yorumları

Meslek hayatı boyunca çok sayıda yurt içi ve yurt dışı eğitim kongreleri sempozyumlar ve estetik kozmetik dermatoloji alanında kurslara katılmıştır. Uzman Doktor Sevda Demirbulak 2022 yılı itibari ile siz değerli danışanlarına ve hastalarına kendi kliniğinde hizmet vermektedir.