Göz altı ışık dolgusu mu? Göz altı mezoterapi mi?

Göz altı ışık dolgusu mu? Göz altı mezoterapi mi?

Paylaş:

Göz çevresi boşluklar ve renk değişiklikleri göz altı morlukları olarak ele alınabilir. Estetik olarak danışanlarımızın canını sıkabilen bir durumdur.

Göz altı morluklarının farklı sebepleri olabilmektedir. Bunların başında göz çevresindeki yağ doku kaybına bağlı olarak gördüğümüz göz altlarında koyu halka ve yorgunluk görüntüsüne sebep olan durumdur. Bu durumda deride renk değişikliği gerçekte olmayıp alttaki yağ dokusundaki kayıba bağlı olarak çökmüş ve koyu renkte görülür. Göz altı hyaluronik asit dolgu ile hemen düzelme sağlanabilmektedir. Burada önemli nokta göz altına uygun özel geliştirilmiş ince dolgu malzemesi seçmek faydalı olacaktır. Çok minimal ödem yaşanabilir. Ortalama 15 gün içinde dolgu tamamen yerleşecektir. Pozitif etkisi 1 ila 1.5 yıl kadar sürmektedir.

Göz altı morluklarının bir diğer sebebi ise genetik yani ırksal sebeplerden koyu tenlerde görülen cilt rengindeki koyuluklardır. Bu durumda hyaluronik asit dolgular elbette uygun değildir. Cilt altı renk açmada kullandığımız leke mezoterapileri, lekeye yönelik lazer tedavileri ve ve göz çevresi dolaşımı düzenleyen ev tedavi ürünleri tercih edebiliriz.
Göz çevresinde çökme olup dolgu uygulamasına uygun olmayan hasta grubumuzda da hyaluronik asit bazlı mezoterapiler tercih etmekteyiz. Buradaki amacımız torbalanmaya sebep olmadan boşlukları tamamlamak ve yine dolaşımı destekleyen peptidlerle koyu halkaları hafifletmek olmalıdır.

Göz altı morluk tedavisi kişiye özel seçilmelidir. Bazı problemler tek seansta kolayca tedavi edilebilirken bazı durumlarda aylık veya 6 ayda bir kez tedavi devamlılığı sağlamak gerekebilmektedir. Amaç her zaman mevcut durumu sıfırlayamasak da daha iyiye taşımak olmalıdır.

Bilgi ve Danışma Formu

Ziyaretçi Yorumları

Meslek hayatı boyunca çok sayıda yurt içi ve yurt dışı eğitim kongreleri sempozyumlar ve estetik kozmetik dermatoloji alanında kurslara katılmıştır. Uzman Doktor Sevda Demirbulak 2022 yılı itibari ile siz değerli danışanlarına ve hastalarına kendi kliniğinde hizmet vermektedir.