Göz çevresi için hangi işlemleri yapıyoruz?

Göz çevresi için hangi işlemleri yapıyoruz?

Paylaş:

Göz çevresinde kırışıklık, morluk, çökmeler ve renk koyulukları olabilmektedir. Her bir problem ayrı ayrı değerlendirilmeli ve kişiye özel çözümler sunulmalıdır. Elbette bazı durumlarda aynı danışanda birden fazla problem bir arada olabilmektedir. Böyle zamanlarda komninasyon işlemlerimizden faydalanabiliyoruz.

Göz çevresi kırışıklıktan başlamak isterim. En sık gördüğümüz şikayetlerin başında geliyor elbette. Kaz ayakları için en iyi sonuç veren tedavilerin başında botilunumtoksin geliyor. Göz altındaki ince kırışıklıklar için fraksiyonel lazer ve kolajen aşıları veya mezoterapiler tercih ediyoruz.

Göz altı koyu halkalar için öncelikle sorun tespiti yapıyoruz. Yani eğer sorun kirpik dibinizden itibaren deri renginde koyulaşma ise lazer ve renk açıcı mezoterapi uyguluyoruz. Yağ pedlerindeki boşalmaya bağlı ise göz altı ışık dolgusu ve ön elmacık dolgusuyla destekleyebiliyoruz.

Göz kapağında sarı benekler yağ bezeleri olabilir. Bu durumla er-yag lazerle tek seansta temizlenebilmektedir.

Üst göz kapağında ciltte gevşemeye bağlı sarkmalar olabilir. Operasyon gerektirmeyen durumlarda plexr ile ameliyatsız göz kapağı estetiği uygulayabiliyoruz.

Özetlersek göz çevresinde birçok problem ve çözümleri olabilir. Kişinin ihtiyacına göre belirlenmelidir ve doğru bilgilendirme yapılmalıdır. Her işlemin verebileceği çözümler ve kullanım süreleri farklı olabilmektedir.

Bilgi ve Danışma Formu

Ziyaretçi Yorumları

Meslek hayatı boyunca çok sayıda yurt içi ve yurt dışı eğitim kongreleri sempozyumlar ve estetik kozmetik dermatoloji alanında kurslara katılmıştır. Uzman Doktor Sevda Demirbulak 2022 yılı itibari ile siz değerli danışanlarına ve hastalarına kendi kliniğinde hizmet vermektedir.