İple yüz germe işlemi ağrılı mıdır?

İple yüz germe işlemi ağrılı mıdır?

Paylaş:

Treadlift ya da bilinen adıyla iple yüz germe işlemleri uzun yıllardır medikal estetik alanında kullandığımız bir yöntemdir. Cilt altındaki SMAS (superficial muscular aponeurotic system ) tabakasına ipler yerleştirilmektedir. Bu tabakada ağrı hissetmezsiniz çünkü büyük damarla ve sinirler bu tabakanın altında yer almaktadır. Ciltte giriş alanlarına ise lokal anestezi işlemi uygulandığı için işlem ağrısız veya minimal ağrıyla tamamlanabilmektedir.

İşlem sonrasında ağrı olmamaktadır. Ancak iplerin yerleşimine bağlı ödem ve gerginlik hissi eşlik edebilir. Bu durum için ağrı kesici ilaçlardan 3-4 gün süreyle faydalanabiliriz.
İşlem sonrası lokal enfeksiyon kontrolü amacıyla kısa süreli antibiyotik tedavimiz olmaktadır. En az 3 gün süreyle duş almamak ve havuza denize saunaya girmemek tavsiye edilmektedir.
1 hafta süreyle facelift korsesi kullanmak tavsiye edilir. Buradaki amaç iplerden alınan etkiyi maksimize etmektir. Böylece iple yüz germe sonrasında iplerde kopma ve gevşeme ihtimalini minimize edebilmekteyiz.

Kliniğimizde eriyebilen ipler tercih ediyoruz. Total etki süresi 2-3 yıl arasında kişinin cilt kalitesine göre değişen sürelerde olmaktadır. Ciltte askılama durumu hemen ip askılama sonrasında gözle görünür hale gelir. İplerin kollajeni uyarmasıyla 3 hafta içinde ciltte sıkılaşma ve parlaklık etkisi yerleşir. Böylece hem cilt kalitesini artırmış hem de yüzdeki gevşek durumu askılamış olur.

Özetlersek iple yüz ve boyun askılama işlemleri genel anestezi gerektirmeyen, ofis şartlarında yapılabilen sonrasında belirgin morluk, şişlik ve dikiş işlemleri olmadığı için son yıllarda giderek artan tercihler arasında yer almaktadır. Elbette botoks ve dolgu işlemleriyle kombinasyonlara uygun bir işlem çeşididir. Gerekirse işlem sonrasında gençlik aşıları yapılabilir. İşlem öncesinde ise ihtiyaç halinde cilt kalitesini artırmak ve iplerin ömrünü uzatmak için fraksiyonel lazer veya kolajen aşılarıyla desteklemek önerilmektedir.

Bilgi ve Danışma Formu

Ziyaretçi Yorumları

Meslek hayatı boyunca çok sayıda yurt içi ve yurt dışı eğitim kongreleri sempozyumlar ve estetik kozmetik dermatoloji alanında kurslara katılmıştır. Uzman Doktor Sevda Demirbulak 2022 yılı itibari ile siz değerli danışanlarına ve hastalarına kendi kliniğinde hizmet vermektedir.