İple yüz germe (treadlift) işleminden sonra nelere dikkat etmeliyim?

İple yüz germe (treadlift) işleminden sonra nelere dikkat etmeliyim?

Paylaş:

İple yüz germe yani ameliyatsız yüz, boyun askılama tedavisi sonrasında 3 gün süreyle havuz duş deniz önermiyoruz. 3 gün süreyle iplerin kopmaması ve tam yerleşmesi için tüm gün facelift yüz korsesi kullanıyorsunuz. Sonraki süreçte 1 hafta daha uyurken korseyi takmaya devam ediyoruz.

Lokal enfeksiyon gelişmesini önlemek amacıyla sistemik antibiyotik tedavisi 3 gün süreyle öneriyoruz. İhtiyaç halinde ağrı kesici ödem giderici ilaçlardan faydalanıyoruz. Yüzünüzü yıkarken 5-7 gün nazikçe yıkayınız ve masaj yapmaktan kaçınınız.

Treadlift sonrasında uygulama alanında gerginlik hissedebilirsiniz. Bu durum iplerin henüz erimemiş olmasından kaynaklıdır. Yaklaşık 10 gün sonrasında azalacak ve 3 haftada tamamen ipler eridiği için kaybolacaktır.
Uygulama sonrasında pozitif etkiler hemen görülmeye başlar, maksimum etkisi 3.haftada ortaya çıkar. Kollajeni uyardığı için ciltte canlılık parlaklık ve ince çizgilerin görünürlüğünde azalma görmek mümkün olacaktır. Bu süreçte bol sıvı tüketimi ve ağızdan C vitamini tüketmek faydalı olacaktır.

Treadlift uygulama gününde ve sonrasında ilk 1 hafta alkol tüketimi ödem, morluk yarattığı için önermiyorum. Sigara kullanımı da azaltılmalıdır.

İple yüz germe (treadlift) kimlere uygulanmaz?

Genel sağlığı yerinde olan her yaştan kadın ve erkeğe uygulanabilir. Ancak aşağıda listelediğimiz durumlarda uygulamak kontrendikedir.

Hamileler ve emzirme sürecinde olanlar
Uygulama alanında aktif enfeksiyon olanlar
Nörolojik ruhsal bozukluğu olanlar
Şiddetli kalp böbrek hastalığı olanlar
Otoimmun hastalığı olanlar
Kanser hastaları

Özetlersek treadlift yani iple yüz germe işlemi anestezi gerektirmeyen ve iz bırakmayan bir işlem olup etkisinin de en az 2 yıl devam ettiği başarılı bir uygulamadır. Operasyon tercih etmeyen ya da yüz germe ameliyatının gerekli olmadığı durumlarda kullandığımız bir tedavi yöntemidir. Ayrıntılı bilgi için klinik telefonlarımız 0242 505 68 14 ve whatsap iletişim hattımızdan +90 554 78 97 bizlere ulaşabilirsiniz.

Bilgi ve Danışma Formu

Ziyaretçi Yorumları

Meslek hayatı boyunca çok sayıda yurt içi ve yurt dışı eğitim kongreleri sempozyumlar ve estetik kozmetik dermatoloji alanında kurslara katılmıştır. Uzman Doktor Sevda Demirbulak 2022 yılı itibari ile siz değerli danışanlarına ve hastalarına kendi kliniğinde hizmet vermektedir.