Kızarık Ve Hassas Cilt Için Bakım Önerileri

Kızarık Ve Hassas Cilt Için Bakım Önerileri

Paylaş:

Cilt hassasiyeti kuru cilt özelliği olarak sık bilinse de karma yağlı cilde sahip danışanlarımızda da hassasiyet görebiliyoruz. Kızarıklık ve hassasiyet cilt bakım ürünü seçerken özellikle önem arz etmektedir. Başkasının cilt yapısına uygun gelen hassas ciltte alerjik reaksiyonlara sebep olabilir.

Ürün seçerken kızarık hassas cilt tipine uygundur ibaresi aramanız faydalı olacaktır.
Etken maddeler olarak cildi yatıştıran treneksamik asit serum ve niasinamid kullanılabilir. Ayrıca hyaluronik asit ve C vitamini günlük rutine eklenebilir. Retinoik asit gibi irritan serumlar başlamadan önce dermatoloğunuza danışmada fayda olacaktır.

Klinikte hassas ve kızarık cilt bakımı için babyglow cilt bakımı tercih ediyoruz. Mezoterapiler ile destekliyoruz. Buharlı cilt bakımı kızarık ve telenjiektazi dediğimiz damarlı cilt yapısı için önermiyoruz. Damarlarda genişleme ve artışa sebep olabilmektedir. Babyglow lazerli bir cilt bakımıdır. Dyevl teknolojisini kullanarak kısa atımlı ışık teknolojisidir. Kişinin cildini yatıştırma ve damarlanmayı azaltmayı hedefler. İleri düzeyde damarlanma şikayeti için dyevl lazer uzun atım başlığı yani bbl teknolojisi tercih ediyoruz. Damarlanma azaltmak ve cilt tonu eşitlemek bu tedavideki amaçlarımızdır.

Güneşten korunmak en öncelikli cilt bakım önerimizdir. Özellikle hassas cilt tipi için güneş etkisi durumu kötüleştirir. Bu nedenle yaz kış sürekli hassas cilt için uygun 50 spf güneş koruyucu kremler tercih edilmelidir.

Bilgi ve Danışma Formu

Ziyaretçi Yorumları

Meslek hayatı boyunca çok sayıda yurt içi ve yurt dışı eğitim kongreleri sempozyumlar ve estetik kozmetik dermatoloji alanında kurslara katılmıştır. Uzman Doktor Sevda Demirbulak 2022 yılı itibari ile siz değerli danışanlarına ve hastalarına kendi kliniğinde hizmet vermektedir.