Lazerle Tırnak Mantarı Tedavisi

Lazerle Tırnak Mantarı Tedavisi

Paylaş:

Lazerler günümüzde hem estetik alanda hem de hastalıkların tedavisinde oldukça yaygın kullanılan teknolojilerden biridir.

Biz de dermatoloji ve estetik dermatolojide kliniğimizde birçok durumda lazerlerden faydalanıyoruz. Bunlardan biri de tırnak mantarı tedavisidir.

Tırnak mantarı hem bulaşıcı olması hem de tırnakta estetik olarak görüntü bozukluğu yapıyor olması nedeniyle önemli bir cilt hastalığıdır. Tedavisinde lokal tedaviler, solusyonlar ve sistemik ilaçlar kullanılabilmektedir. Nd-yag lazerle tedavide sistemik ilaç kullanmak istemeyen veya tedaviye dirençli vakalarda yüz güldürücü sonuçlar almak mümkün olmaktadır.

Tedavi ağrısız kabul edilebilir. Haftada 1 kez 2 haftalık sürelerde tırnağın durumuna göre 3-4 seans tedavi yeterli olmaktadır.

El ve ayak tırnaklarına ve her yaştan kişiye uygulanabilmektedir.

Lazerle tırnak mantarı tedavisi diğer tedavi seçeneklerine ek veya tek başına da uygulanabilmektedir.

Bilgi ve Danışma Formu

Ziyaretçi Yorumları

Meslek hayatı boyunca çok sayıda yurt içi ve yurt dışı eğitim kongreleri sempozyumlar ve estetik kozmetik dermatoloji alanında kurslara katılmıştır. Uzman Doktor Sevda Demirbulak 2022 yılı itibari ile siz değerli danışanlarına ve hastalarına kendi kliniğinde hizmet vermektedir.