Leke tedavisi oldum. Lekelerim geri gelir mi?

Leke tedavisi oldum. Lekelerim geri gelir mi?

Paylaş:

Leke kadın erkek tüm bireylerin canını sıkabilen estetik bir cilt problemidir. Özellikle yüz bölgesinde yerleşen güneşten veya ilaçlar, doğum gibi hormonal faktörlerden oluşan melasma lekeleri can sıkıcı olabilmektedir. Leke nedenleri ve leke tedavilerinden önceki yazılarımda bahsetmiştim.

Bu yazıda lekenizin tekrar gelmemesi için neler yaptığımızdan bahsedeceğim.

Kliniğimizde birçok leke tedavisi yapıyoruz. Kişinin cilt tipine ve lekenin durumuna göre tedavi uyguluyoruz. Burada leke tedavisinin sadece tecrübeli dermatologlar tarafından yapılması gerektiğini hatırlatmak isterim. Lekeniz tamamen veya tama yakın geçtikten sonra yapılması gereken basit önlemler vardır.

Kliniğimde danışanlarıma leke tedavisi sonrası ev devam ürünleri mutlaka yazarım ve takibini yaparım. Çünkü dikkat etmezsek aylar ve yıllar içinde lekeler geri gelebilir. Ancak bu demek değildir ki hemen kısa sürede geri geliyor lekeler. Dikkat etmek tedaviye uyum sağlamak önem arz etmektedir.Ev de

vam tedavisinde öncelikle önerdiğim leke açıcı olarak bildiğimiz treneksamik asit serum, retinoik asit serumlar ve gündüz c vitamini serum ile elbette olmazsa olmazımız güneş koruyucu kremlerdir. Özellikle Antalya şartlarını düşünecek olursak yazın güneş koruyucu kremleri 2 saatte bir yenilemek ve şapka veya şemsiye gibi ek güneşten koruyucu önlemler almak çok kıymetli.

Özetlersek tedavi sürecinde ve sonrasında hekiminizin uyarı ve önerilerine uyarsanız lekelerimiz geri gelmez diyebiliriz. Leke tedavisi ve sonrası süreç sabır ve dikkat gerektirir. Leke tedavileri de tüm diğer tedavilerimiz gibi kişiye özel belirlenmektedir. Ön görüşme randevularınızı klinik telefonlarımızdan oluşturabilirsiniz.

Bilgi ve Danışma Formu

Ziyaretçi Yorumları

Meslek hayatı boyunca çok sayıda yurt içi ve yurt dışı eğitim kongreleri sempozyumlar ve estetik kozmetik dermatoloji alanında kurslara katılmıştır. Uzman Doktor Sevda Demirbulak 2022 yılı itibari ile siz değerli danışanlarına ve hastalarına kendi kliniğinde hizmet vermektedir.