MEZOTERAPİ

MEZOTERAPİ

Paylaş:

Mezoterapi; vitamin, aminoasit, mineral, enzim ve bazı ilaçların karışım haline getirilerek deri veya yağ dokusunun altına enjekte edilme işlemidir. Bu sayede istenilen bölgeye hızlı şekilde ulaşılır ve verimlilik arttırılmış olur. Mezoterapi, günümüzde estetik dermatolojide yüz estetiği, saç tedavileri ile bölgesel zayıflama ve selülit konusunda en seçkin tedavi biçimini oluşturmaktadır.

Mezoterapi kullanım alanları nelerdir?

– Yüz gençleştirme (Mezolifting)

– Ergenlik ve Hamilelikte Oluşan Çatlaklar

– Yara İzleri, akneizleri, skarlar

– Bölgesel zayıflama ve sellülit

– Göz altı morlukları

– Leke tedavisi

– Saç ve saçlı deri tedavisi

Mezoterapi nasıl yapılır?

Mezoterapi özel iğnelerle deri altına vitamin enjesiyonudur. Alan antiseptik solüsyon ile temizlenir. Anestezi lokal kremlerle sağlanır.

İşlem sonrasında nelere dikkat edilmeli?

Uygulama sonrası sosyal hayatınıza dönersiniz yüz bölgesinde güneşten koruyucu önerilir. Uygulama alanını ovalamamak ve aynı gün içinde banyo yapmamak önerilir.

Mezoterapisinin zararları ve yan etkileri var mıdır?

Saçlara uygulanan mezoterapinin herhangi bir riski veya yan etkisi yoktur. ancak alerjik bünyeli kişilerde, kanser hastalarında, kronik hastalıkları olan kişilerde, hamilelerde ve emziren annelerde uygulanması zararlı olabilir.

Bilgi ve Danışma Formu

Ziyaretçi Yorumları

Meslek hayatı boyunca çok sayıda yurt içi ve yurt dışı eğitim kongreleri sempozyumlar ve estetik kozmetik dermatoloji alanında kurslara katılmıştır. Uzman Doktor Sevda Demirbulak 2022 yılı itibari ile siz değerli danışanlarına ve hastalarına kendi kliniğinde hizmet vermektedir.