Nasır tedavisi

Nasır tedavisi

Paylaş:

Nasır yani dermatolojik tanımıyla kallus derinin kronik travmaya bağlı kalınlaşıp sertleşmesiyle oluşur. Her yerde oluşabilir. Ancak ayak tabanında ve avuç içinde oluşması durumunda hastaya ağrı da verebilen bir durumdur. Travmaya bağlı oluştuğu için sıklıkla kemik çıkıntılar üzerinde görürüz. Ortopedik problemler doğuştan veya sonradan gelişen kemik deformiteleri sebep olabilir. Yanlış ayakkabı seçimleri de elbette sebepler arasında yer almaktadır.

Nasır ayırıcı tanısında en sık siğiller karşımıza çıkar. Siğiller de ayak tabanında olduğunda özellikle nasırlarla çok karışır. Her ikisi de basınçla ağrı oluşturabilir. Dermatolojik muayenede kolayca ayrımı yapılabilir. Tedaviler farklılık gösterir. Siğiller bulaşıcı olduğundan hastalar bu konuda bilgilendirilmelidir.

Nasır tedavisinde kliniğimizde lazerli tedaviler uyguluyoruz. Tek seansta tedavi mümkün kılmakla birlikte ağrısız ve kanamasız tedaviye olanak sağlamaktadır. Çok ilerlemiş durumlarda öncesinde 10 gün süreyle yumuşatıcı vazelin salisilik asit içeren kremler ev tedavisi olarak ekliyoruz. Sonrasında yine lazerle nasırların kökleri temizlenebilmektedir.

Nasır travma kökenli olduğundan ve tabi anatomik deformiteye bağlı geliştiğinden tekrarlama olasılığı yüksek bir hastalıktır. Tekrarlamaması için hastalarıma düzenli ayak bakımı ve nasır yumuşatıcı kremleri tavsiye ediyorum.

Özetle nasır günümüzde lazerle tedavi şansı olabilen bir hastalık durumudur. Ulaşılabilen fiyatlarla nasır tedavilerini gerçekleştirmek mümkündür. Klinik telefonlarımızdan ulaşabilir detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bilgi ve Danışma Formu

Ziyaretçi Yorumları

Meslek hayatı boyunca çok sayıda yurt içi ve yurt dışı eğitim kongreleri sempozyumlar ve estetik kozmetik dermatoloji alanında kurslara katılmıştır. Uzman Doktor Sevda Demirbulak 2022 yılı itibari ile siz değerli danışanlarına ve hastalarına kendi kliniğinde hizmet vermektedir.