PRP (platelet rich plasma) mi Kök hücre tedavisi mi?

PRP (platelet rich plasma) mi Kök hücre tedavisi mi?

Paylaş:

PRP insanın kendi kanındaki trombositlerde yer alan büyüme faktörlerinin tekrar kişiye uygulanması prensibine dayanır. PRP ile kişiye büyüme faktörleri verilir. Bu sayede kişideki saç dökülmeleri tedavi olabilir, sivilce izleri iyileşirken ciltte gençleştirme sağlanabilir.

Kök hücre tedavisinde kişinin kulak arkasından alınan deri parçaları alınır. Cihaz yardımıyla işlemden geçip fibroblastlar ayrıştırılır. Sonra yine aynı cihazdaki fotoaktivasyon sayesinde elde ettiğimiz aktif fibroblastlar cilt veya saç içine enjekte edilir. Hedefimiz saç dökülmesinin duraksaması ve dökülmüş saçların yeniden çıkması ya da cansız minyatür kılların güçlenmesidir. Cilt içine enjeksiyonların hedefi de fibroblastların sentezlediği kollajen sayesinde ciltte parlaklık, yenilenme ve yara izleri, akne izleri ile kırışıklıkların tedavisidir.

Her iki yöntemle de başarı oranı yüksektir. Kök hücre tedavisi tek seans uygulanır. Aynı etkiyi PRP ile 6 seansta almak mümkündür. Mezoterapi işlemi her iki yöntemle de gerekli hallerde kombine edilebilir.

Kök hücre fiyatları maliyet olarak 6 seans PRP fiyatıyla yaklaşık aynıdır. Fiyat olarak birbirlerine üstünlükleri bulunmamaktadır.

Özetlersek eğer sınırlı vaktiniz var ise kök hücre tedavisi sizin için daha uygun olabilir. Aksi halde PRP ve mezoterapi yöntemini seçebilirsiniz.

Bilgi ve Danışma Formu

Ziyaretçi Yorumları

Meslek hayatı boyunca çok sayıda yurt içi ve yurt dışı eğitim kongreleri sempozyumlar ve estetik kozmetik dermatoloji alanında kurslara katılmıştır. Uzman Doktor Sevda Demirbulak 2022 yılı itibari ile siz değerli danışanlarına ve hastalarına kendi kliniğinde hizmet vermektedir.