THREADLİFT YÜZ GERME

THREADLİFT YÜZ GERME

Paylaş:

Ameliyatsız cilt germe olarak bilinen “Threadlift” yönteminde PDO içeren ince iplikçikler çok ince iğneler yardımıyla cilt içine uygulanmaktadır. Bu ipler; sarkan ve gevşeyen noktalarda azalmış olan liflerin (kollajen ve elastin) yerini almaktadır. Bu sayede ameliyatsız olarak cilde eski gençliği ve elastikiyeti kazandırılmaktadır. Cilt altı kadar cilt yüzeyinde de tek renk tonu oluşumuna katkı sağlarken, genişlemiş gözeneklerin ortadan kalkması gibi faydalar sağladığı da gözlenmektedir.

Ağrılı bir yöntem midir?

Hayır kesinlikle ağrı duymazsınız. Tedavi basit krem anestezisi ile yapılmaktadır.

İşlem ne kadar sürmektedir?

İşlem ortalama 30 dakika sürmekte, hemen sonrasında sosyal hayatınıza geri dönebilirsiniz. Kanama morarma olmaz.

İşlemin etkisi ne kadar sürer?

Kullanılan ipler 6 ila 8 ay içerisinde kendiliğinden eriyerek kaybolmaktadır. Ancak ipler kaybolsa bile dokuda sağladığı iyilik hali yeni kollajen sentezi uyarıldığı için 2 ila 3 yıla kadar uzar. İşlemin basitliği karşısında sağladığı fayda inanılmazdır. İp askısı tekniği sayesinde uygulanan bölgede mikro kan dolaşımı artarak tamir mekanizmaları harekete geçer ve ciltte kollajen üretimi uyarısına neden olmaktadır.

Hangi bölgelerde kullanılır ?

– Alın çizgileri

– Kaz ayakları

– Kaş kaldırma

– Gülme çizgileri

– Gıdı bölgesinde eritme amaçlı kullanılabilir.

İşlem sonrası ne yapmalıyım?

İp askısı tekniği iyileşme süreci gerektirmediği için uygulamadan hemen sonra günlük yaşama dönülmektedir. Tam yapışma ve sağlıklı gergin durma görünümü uygulamadan hemen sonra fark edilmekte ancak uygulamanın son şeklini alması ve en iyi görünüme kavuşması en fazla 6 hafta sonunda olmaktadır. Bu süre içinde doktorunuz size gerekli vitamin takviyelerini verecektir.

Yan etkisi var mıdır?

Ameliyatsız bir yöntem olduğundan komplikasyon oranı çok daha düşüktür. Kanama ödem morluk görülmez.

Bilgi ve Danışma Formu

Ziyaretçi Yorumları

Meslek hayatı boyunca çok sayıda yurt içi ve yurt dışı eğitim kongreleri sempozyumlar ve estetik kozmetik dermatoloji alanında kurslara katılmıştır. Uzman Doktor Sevda Demirbulak 2022 yılı itibari ile siz değerli danışanlarına ve hastalarına kendi kliniğinde hizmet vermektedir.