Ultherapy fokus ultrason tedavisinde başarıyı etkileyen faktörler

Ultherapy fokus ultrason tedavisinde başarıyı etkileyen faktörler

Paylaş:

Ultherapy fokus ultrason veya HIFU (high intense focus ultrasound) tedavisi cilt altına ultrason enerjisiyle ısı yollayarak minimal hasar oluşturma ve cildi germe prensibine dayalı çalışır. Çalışılan bölgede etkinin başlaması hemen olur ancak yenilenme zamanı geçmesi için gereken süre ortalama 1.5 aydır.

Doublo-s cihazıyla uyguladığımız odaklı ultrason HIFU tedavisinde başarılı olmak için uygulamayı yapan kişi ve teknik kullanımı önemlidir. Çünkü lifting yönünde çalışma yapmak ve kişiye özel başlık seçmek tedavi başarısını etkileyen önemli faktörlerdendir. Sık aralıklarla çalışmak cilt altına yollanan enerjiyi ve termal hasarı etkilediğinden iyileşmeyi de etkiler.

Uygulama tek seanstır. Ortalama süreler 40dk ila 1 saat arasında değişmektedir.

Kişinin ihtiyacına göre 4.5mm yağ eritme ve lifting yapan başlık seçilebilir. Yine 3mm başlıkla kollajen uyarısını da sağlıyoruz bu hastalarda çift başlık kullanıyoruz. İnce yüzlerde amaç sadece lifting ve kollajen uyarısıyla cilt kalitesini artırmak olduğundan 3mm başlık sadece seçmek yeterli olmaktadır. Yani ince yüzlere de HIFU yapılabilir.

Özetle HIFU uygulamalarında onaylanmış etkisi kanıtlanmış Türkiyede 3 marka cihaz bulunmaktadır. Doublo-s Doublo-gold cihazları bunlardan biridir. Kliniğimizde bu cihazı kullanıyoruz. İyi sonuç almak isteyen danışanlarıma tavsiyem size hangi cihazla uygulama yapıldığını sormak olabilir. İyi ellerde doğru cihazla ciltte sıkılaşma ve gıdı inceltme sağlamak mümkün olmaktadır. Etkisi 1.5 2 yıl sonra azaldığında tekrarlamakta fayda olacaktır. Ancak elbette cildinizde etkisi geçince de işlem öncesinden daha iyi bir yerde olacaktır cildiniz.

Bilgi ve Danışma Formu

Ziyaretçi Yorumları

Meslek hayatı boyunca çok sayıda yurt içi ve yurt dışı eğitim kongreleri sempozyumlar ve estetik kozmetik dermatoloji alanında kurslara katılmıştır. Uzman Doktor Sevda Demirbulak 2022 yılı itibari ile siz değerli danışanlarına ve hastalarına kendi kliniğinde hizmet vermektedir.