Botoks fiyatları nasıl belirlenir?

Botoks fiyatları nasıl belirlenir?

Paylaş:

Botilunum toksin daha yaygın bilinen adıyla Botox protein yapıda bir ilaç olup toz halinde bulunur. Hastaya uygulamadan hemen önce serum fizyolojik ile sulandırılır ve ihtiyaç olan bölgeere uygulama yapılır. Protein yapıda ve soğuk zincirle taşınması gerekli bir ilaçtır. Tıpkı bazı aşılarda ve ilaçlarda olduğu gibi soğuk buz aküleriyle kargo edilir. Kliniklerde de buzdolabında saklanmalıdır. Aksi halde botilunum toksin özelliğini kaybeder. Botox ya hiç tutmaz ya da sıklıkla gördüğümüz üzere etkisi 1-2 ay gibi kısa sürede biter.
Estetik uygulama yaptırırken haklı olarak fiyat bilgilerini araştırıyoruz. Ancak fiyatı araştırırken dikkat etmemiz gereken durumları göz ardı etmeyelim lütfen.

Botox uygulaması uzman kliniklerde yapılmazsa neler olabilir?
Doğru kas bölgesine doğru miktarda ürün verilmediği durumlarda yüzde asimetri, gülüş bozuklukları, kaş asimetrileri hatta çift görme sorunları ile karşılaşabilmek mümkündür.

Ya da fazla sulandırılma yapıldığı durumlarda etkisi hiç olmayabilir ya da 1 ay gibi sürede geri dönebilir.

En önemli konulardan biri de sahte botox uygulamalarıdır. Geniş alanlarda uygulandığında özellikle botilusmus olarak bilinen kusma, şiddetli karın ağrısı, düşük tansiyon ve ağız kuruluğu gibi bulgulara sebep olabilmektedir.

Botoks fiyatını ne belirler?

Botilunum toksin fiyatları tüm dünyada kullanılan ünite miktarına göre belirlenir. Bu nedenle terleme için kullanılan toksin fiyatları ile 3 bölge yüz uygulaması fiyatları farklıdır. Erkek danışanlarımız için daha çok ünite ihtiyacı olur genellikle. Bazı klinikler bu fiyatları da farklı tutabilir. Ancak kliniğimizde kadın ve erkek toksin uygulamalarımız aynı fiyatlandırılmıştır.
Özetle her uygulamada olduğu gibi botilunum toksin fiyatı da işçilik, ilaç maliyeti göz önüne alınarak hesaplanmaktadır. Belirli maliyetlerin altında uygulama yapan yerleri bir kez daha detaylı araştırmanızı tavsiye ederim.
Yasalar gereğince hekimlerin internet ortamında fiyat paylaşması yasaktır. Fiyat bilgisi ve detaylar için bizlere klinik telefonlarımızdan ulaşabilirsiniz. +90 554 790 78 97

Bilgi ve Danışma Formu

Ziyaretçi Yorumları

Meslek hayatı boyunca çok sayıda yurt içi ve yurt dışı eğitim kongreleri sempozyumlar ve estetik kozmetik dermatoloji alanında kurslara katılmıştır. Uzman Doktor Sevda Demirbulak 2022 yılı itibari ile siz değerli danışanlarına ve hastalarına kendi kliniğinde hizmet vermektedir.