Neden Buz Lazer Epilasyon

Neden Buz Lazer Epilasyon

Paylaş:

Lazer epilasyon erkek ya da kadın fark etmeden kalıcı olarak kıllarından kurtulmak isteyen herkesin kullanabileceği etkili bir epilasyon çeşididir. Günümüzde pek çok faklı teknolojik cihaz bu amaçla kullanılabilmektedir.

Türkiye’de ve dünyada en çok tercih edilen epilasyon sistemi olan soprano ice yani bilinen adıyla orijinal buz lazer epilasyon kliniğimizde de kullanılmaktadır. Özel teknolojiyle üretilen buz başlığı sayesinde diğer ütüleme cihazlarından ayrılır. Bu sayede ağrısız masaj konforunda epilasyon olanağı sağlar. Bir diğer farkı kalıcı epilasyon sağlamasıdır. Ani ortalama 6 seans sonrası %70-90 oranında dökülen ve seyrekleşen kıl bölgelerinden yıllar geçse de tekrar çıkış olmamaktadır.

Bir diğer fak yaratan teknolojisi ise epilasyonda faydalı olan 3 dalga boyu lazer ışığını aynı seansta atabiliyor olmasıdır. Bu sayede aynı başlıkta Nd-Yag , diode ve alexandrite atışlarını karışık olarak kıl yapısına göre belirler. Böylece kalın kıllarda olduğu kadar ince ve açık renkte kıllarda da başarı sağlar.

Seans süreleri 6 hafta olarak belirlenir. Bu süreçte ilk 20 gün içerisinde atış yapılan bölgedeki kılar asenkron yani birbirinden farklı zamanlarda dökülür. Sonra yerine tekrar oluşan kıllar için tekrar seansa gelinir. Bu süreç ortalama 6 seans olarak belirlenmiştir. Ancak kişini kıl yapısına ve bölgeye göre değişebilen sayıda ek seanslar gerekebilir.

Seans aralıklarında ağda gibi kökten kıl kabına neden olan uygulamalardan kaçınmak gerekir. Ancak jilet veya kısaltmak için tıraş makinesi kullanılabilmektedir.

Yaz aylarında ve bronz ya da esmer tende yanık oluşturmayan buz lazer epilasyon sistemi Antalya bölgesi gibi tüm yıl güneşli bir bölgede özellikle tercih sebebi olmaktadır.

Orijinal buz lazer bulmakta zorlalan okurlarım için önerim buzlazer.com web sitesi olucaktır. Bu web sitesi sayesinde şehrinizdeki buz lazer orijinal soprano ice bulunan klinikleri ve telefonlarına kolayca ulaşmanız mümkün olucaktır.

 

Bilgi ve Danışma Formu

Ziyaretçi Yorumları

Meslek hayatı boyunca çok sayıda yurt içi ve yurt dışı eğitim kongreleri sempozyumlar ve estetik kozmetik dermatoloji alanında kurslara katılmıştır. Uzman Doktor Sevda Demirbulak 2022 yılı itibari ile siz değerli danışanlarına ve hastalarına kendi kliniğinde hizmet vermektedir.