Gençlik Aşısı Nedir?

Gençlik Aşısı Nedir?

Paylaş:

Gençlik aşıları aslında bizim mezoterapi yani derinin orta tabakasının tedavisi için kullandığımız tüm tedavileri kapsayan bir terimdir. Toplumda isim olarak çok sevildi. Çünkü bir aşı gibi cilt altına uygulanıyor ve tabii cildimize gençlik sağlıyor.

Jenerik isimleri elbette çok değişken olabiliyor bizim için içerik elbette çok daha önemli. Bir diğer önemli kriterimiz FDA ( food and drug administration) onaylı olması CE belgelerinin düzenlenmiş ruhsatlı ürünler seçmek olmalıdır.

İçerikleri kişinin cildinin ihtiyacına göre seçiyoruz kliniğimizde. Nefertiti protokolü dediğimiz bir gençli aşısı tedavi protokolümüz bulunuyor. Seans aralıklarımız 15 günde 1 total 4 seans olarak belirliyoruz. İçerik olarak ortak uyguladığımız hyaluronik asit, mannitol, glutatyon, retinoik asit, somon DNA ve C vitamini yanında kişinin ihtiyacına göre leke mezoterapisinde kullandığımız arbutin, niasinamid, pirüvik asit, kojik asit, treneksamik asit ekleyebiliyoruz. Elbette hedefimiz cildimizin kızarıklıktan lekelerden kurtulması ve neme doyup parlaklığına kavuşmasıdır.

Kişinin ihtiyacı ön planda sıkılaşmak ise kollajen aşılarını ön planda seçiyoruz. Saf tip 1 kollajen içeren linerase kollajen kullanıyoruz kliniğimizde ve etkisi ilk seanstan itibaren görülmeye başlayan iyileşme dönemine giriyoruz. İhtiyacımıza göre ardışık 4 seans sonrasında 1 yıl süreyle etkinlik devam edebilmektedir. Elbette kombine tedaviler her zaman için önerilmektedir.
Cilt üzerine yaptığımız tüm tedavilerde ana hedef kollajeni artırmak ve cildi neme doyurmaktır.

Bu yönde uygulatacağınız her tedavi her zaman için cildinizi daha iyi bir noktaya taşımaya yardımcı olur. Her zaman danışanlarıma da söylediğim gibi tek bir mezoterapi bile yaptırsanız hiç işlem yaptırmadığınız halinize göre her zaman daha iyi bir cilt kalitesine sahip olursunuz.

Bilgi ve Danışma Formu

Ziyaretçi Yorumları

Meslek hayatı boyunca çok sayıda yurt içi ve yurt dışı eğitim kongreleri sempozyumlar ve estetik kozmetik dermatoloji alanında kurslara katılmıştır. Uzman Doktor Sevda Demirbulak 2022 yılı itibari ile siz değerli danışanlarına ve hastalarına kendi kliniğinde hizmet vermektedir.