Mikrobotoks – mezobotoks nedir ?

Mikrobotoks – mezobotoks nedir ?

Paylaş:

Botulinum toksin estetik uygulamalarda sıklıkla tercih edilen tüm dünyada giderek kullanımı artan bir etken maddedir. En sık glabellar yani alın kırışıklığı için kullanılsa da günümüzde terleme önlemek amacıyla, göz çevresi ve boyun kırışıklıkları, ağız çevresi kırışıklıklarında da kullanılmaktadır.

Mikrobotoks ya da mezobotoks botoksun normal sulandırma dozundan fazlaca serum fizyolojik ile dilüe edilip cilt içine enjeksiyonlarını tanımlar. Hedef cilt yüzyindeki ince kırışıklıklardır. Cilt altında mikrofiberleri gevşeterek standart botoks uygulama alanlarının dışında kalan ciltte oluşan yüzeyel kırışıklıkların tedavisinde kullanılabilir. Lazerle cilt gençleştirme ve gençlik aşılarıyla kombine kullanımlara uygundur.

Mikrobotoks kırışıklık yanında ciltte sebum salgılayan sebase bezlerin çalışmasını geçici olarak duraklattığı için akne ve yağlanmaya bağlı cilt hastalıklarında da kullanılabilmektedir.
Onabotulinum toksin A (BOTOX) ve Abobotulinumtoksin A (DYSPORT) her iki formunda da mikrobotoks hazırlanıp kullanılabilmektedir. İyi sonuç almak için elbette ehil ve işin uzmanı kişilerce uygulanmalıdır.

Bilgi ve Danışma Formu

Ziyaretçi Yorumları

Meslek hayatı boyunca çok sayıda yurt içi ve yurt dışı eğitim kongreleri sempozyumlar ve estetik kozmetik dermatoloji alanında kurslara katılmıştır. Uzman Doktor Sevda Demirbulak 2022 yılı itibari ile siz değerli danışanlarına ve hastalarına kendi kliniğinde hizmet vermektedir.