Ne yaparsam botox etkisini uzatabilirim?

Ne yaparsam botox etkisini uzatabilirim?

Paylaş:

Botilunum toksin bilindiği üzere enjekte edilen kasın geçici olarak kasılmasını önleyen bir ilaç. Bu sayede kırışıklık tedavisinde yıllardır güvenle kullanıyoruz. Enjekte edildikten sonra 10 gün içinde etkisi başlar ve ortalama 4-6 ay etkinliği devam eder.

Botoxun etkisini sona erdiren mekanizma vücudun tekrar asetilkolin salgılayıp kas hareketlerini başlatmasıdır. Bu nedenle kas hareketlerini sıkça kullananlarda, sıcak iklimlerde yaşayanlarda ve sporcularda etki süresi kısalmaktadır.

Mimik kırışıklıklarımız tam yerleşmeden yapılan uygulamalarda ve çok mimik kullanmayan kişilerde etki süresi 6 ayı bulabilir. Hatta düzenli botox yaptıran kişilerde bu süre 7 aya kadar uzayabilmektedir.

Botoxun etkisini artıran bir diğer faktör de işlemi ehil ellerde yaptırmaktır. Çünkü sulandırma methodu, ilacın saklanma koşulları ve uygulama methodu yine etkiniliği ve etki süresini belirleyen faktörlerin başında gelmektedir.

Özetle botilunum toksin soğuk zincir gerektiren yani sıcakta bozulan bir ilaçtır. İşinde uzman kişilerce uygulanması gereklidir. İyi ve etkili sonuç almak isterseniz seçtiğiniz kliniklerde bu şartları aramanızı tavsiye ederim.

Bilgi ve Danışma Formu

Ziyaretçi Yorumları

Meslek hayatı boyunca çok sayıda yurt içi ve yurt dışı eğitim kongreleri sempozyumlar ve estetik kozmetik dermatoloji alanında kurslara katılmıştır. Uzman Doktor Sevda Demirbulak 2022 yılı itibari ile siz değerli danışanlarına ve hastalarına kendi kliniğinde hizmet vermektedir.