İple Yüz Germe mi? Sıvı Yüz Germe mi?

İple Yüz Germe mi? Sıvı Yüz Germe mi?

Paylaş:

Günümüzde ameliyatsız yüz germe işlemleri artış göstermiştir. Gelişen teknolojiler ve yeni tekniklerin eklenmesiyle ameliyatsız yüz germe işlemleri ameliyat tercih etmeyen ya da ileri boyutlarda sarkması olmayan danışanlar için güzel ve etkili bir çözüm sunmaktadır.

Peki ameliyatsız yüz germe yöntemlerinden olan dolgu uygulamaları ve iple yüz germe işlemlerinden hangisi sizin için daha uygun?
Kliniğimizde karar verirken danışanımızın ihtiyaçları ve istekleri doğrultusunda hareket ediyoruz. Hastamızın gevşeme ve sarkma problemleri ön plandaysa iple yüz germe yöntemlerini ön planda seçiyoruz. Yağ pedlerinde boşluk ve çökme ön plandaysa dolgu uygulamaları önceliğimiz olmalıdır. Ancak bazı durumlarda elbette kombinasyon yani her iki tekniği de birlikte kullanmak gerekebilir.

İple yüz germe sonrası süreç nasıl ilerliyor?

Kliniğimizde eriyebilen cog pdo iplikleri kullanıyoruz. 3 hafta içinde eriyen ipler sayesinde ciltte kollajen sentezi elastikiyet artışı ve parlaklık görülmeye başlıyor. İpler eriyene kadar ilk 3 gün 24 saat takip eden günlerde sadece geceleri uyurken korse uygulamamız oluyor. 1 hafta süreyle ödem ve ağrı giderici ilaçlarımız ekleniyor.
Elbette ameliyatla kıyasla çok daha minimal bir ödem ve morluk yaşanabilir. İplerin çekme etkisine bağlı sonradan tamamen düzelecek olan minik gamzeler görülebilmektedir.
Etkisi işlem sonrası hemen başlar ve 1.ayda yerleşir. Etki süresi kişinin yaşı ve cilt kalitesine bağlı olarak minimum 2 yıl maximum 5 yıl olmaktadır. Bu süreçte cildimize uyguladığımız her tedavi iplerin de ömrünü uzatmaktadır.

İpler gidince cildim daha çok sarkar mı?

Danışanlarımızdan en sık aldığımız sorulardan biridir bu soru. Elbette daha kötü olmaz her zaman için artmış cilt kalitesi ve geçen sürede yaşlanmayı duraklatmış olmanız avantajınıza olucaktır. Hiç işlem yaptırmamış halinizle düzenli olarak işlem yaptıran halinizi karşılaştırma şansımız olsaydı elbette işlem yapılan haliniz çok daha genç görünecekti.

Bilgi ve Danışma Formu

Ziyaretçi Yorumları

Meslek hayatı boyunca çok sayıda yurt içi ve yurt dışı eğitim kongreleri sempozyumlar ve estetik kozmetik dermatoloji alanında kurslara katılmıştır. Uzman Doktor Sevda Demirbulak 2022 yılı itibari ile siz değerli danışanlarına ve hastalarına kendi kliniğinde hizmet vermektedir.