BUZ LAZER EPİLASYON

BUZ LAZER EPİLASYON

Paylaş:

1. Soprano Titanium Nedir?

Soprano Titanium, ödüllü Soprano Ice lazer epilasyon sistemlerinin en yeni versiyonudur. Günümüzde mevcut olan en eksiksiz lazer epilasyon yöntemi kabul edilmektedir. FDA tarafından onaylıdır.

4 cm² genişlikteki aplikatörü ve gelişmiş soğutma sistemi ile artık çok daha hızlı ve daha da ağrısız lazer epilasyon sunmaktadır.

Soprano Titanium, öncü bir yaklaşımla üç kombine dalga boyunun yani Alexandrite , Nd-Yag ve Diode lazer atışlarının tümünü atabilir ve böylece tüm dalga boylarının faydalarından yararlanarak profeseyonel lazer epilasyon dünyasında sonuç odaklı yeni bir çözüm yaratır. Ayrıca cildi uygulama boyunca sürekli olarak soğutan ve tüm tedavi boyunca konfor sağlayan IcePlus adlı benzersiz bir soğutma sistemine sahiptir. IcePlus sistemindeki soğuk safir uç, saç köklerinin tahrip edildiği derinlikte ısıyı korurken cilt yüzeyinde de yanık riskini de en aza indirir.

2. Soprano Titanium Nasıl Etki Eder?

Soprano Titanium, lazer epilasyon yöntemi diğer lazer epilasyon tedavilerinden farklıdır. Patentli SHR (Super Hair Removal) Teknolojisi ile kıl folikülleri kademeli olarak ısıtılır. Cilt yüzeyinde adeta masaj yapar gibi hareket ettirilen aplikatör ile hasta konforu artar. Tekli lazer atımları yapan sistemlerdeki gibi yoğun ısı hissedilmez. Özel 3D teknolojisine sahip Soprano Titanium, etkili üç lazer dalga boyunu tek bir aplikatörde birleştirerek aynı anda farklı doku derinliklerini ayrıca farkl kıl kalınlıklarını ve kıl folikülü içindeki farklı anatomik yapıları hedefler.

3. Soprano Titanium’un Diğer Soprano Ice Epilasyon Sistemlerinden Farkı Nedir?

Önceki Soprano Ice versiyonlarında olduğu gibi, Soprano Titanium da SHR Teknolojine sahiptir.
Soprano ICE ve Platinum versiyonlarındaki ICE teknolojisi, Soprano Titanium’da ICE Plus’a yükseltildiği için cilt soğutma daha da etkili hale gelmiştir. ICE Plus, hastaya son derece konforlu bir tedavi deneyimi sunan gelişmiş bir soğutma sistemidir. Cilt yüzeyini soğutarak yüzeysel cilt yanıklarını önler ve neredeyse ağrısız, ancak oldukça etkili bir lazer epilasyon sunar.
Soprano Ice Platinum versiyonunda sunulan 755nm, 810nm ve 1064nm lazer dalga boylarına sahip 3D aplikatör 2 cm²’dir. Soprano Titanium ise 4 cm² genişliğindeki Quattro aplikatörü ile uygulama süresini %40 kısaltır. Bu da hasta uyumunu ve konforunu artırır.

4. Soprano Titanium Koyu Tenler İçin Uygun Mudur?

Soprano Titanium koyu tenli kişiler için de son derece güvenli bir sistemdir. Patentli SHR Teknolojisinin koyu tenler için de güvenli olduğu klinik olarak kanıtlanmıştır. SHR Teknolojisi kıl kökünü tek bir yüksek enerji darbesine maruz bırakmak yerine, kıl kökünü tahrip etmek için gerekli olan enerjiyi kademeli olarak iletir. Bu sayede cilt yüzeyi korunur, ciltte yanık ve renk değişimi riski ortadan kalkar.

Cildi etkili bir şekilde soğutan ICE Plus teknolojisi de koyu tenli kişilerde güvenle lazer epilasyon yapılabilmesini sağlayan bir diğer önemli özelliktir.

5. Soprano Titanium Yaz Aylarında Uygulanır Mı?

Soprano Titanium bronz ten dahil tüm cilt tiplerinde lazer epilasyon için FDA onayına sahiptir. Diğer bazı geleneksel lazer epilasyon yöntemlerinde olduğu gibi cilt renginin açılmasını beklemeden bronz tenlerde de güvenle uygulanır. Bu sayede yaz aylarında Soprano Titanium seanslarına devam etmek mümkün olmaktadır.

6. Soprano Titanium Uygulamasından Önce veya Sonra Güneşe Çıkılır Mı?

Evet, Soprano Titanium bronz tenlerde de güvenli olduğu için güneşlendikten sonra cilt renginin açılmasını beklemek gerekmez. Soprano Titanium yaptırmadan 1 hafta önce ve SPF 50 güneş koruyucu kullanmak şartıyla 1 hafta sonra güneşlenmek mümkündür.

7. Soprano Titanium İnce Kıllarda da Etkili Midir?

Soprano Titanium üç güçlü lazer dalga boyunu aynı sistemde birleştiren gelişmiş bir teknolojiye sahiptir. Alexandrite, Diyot ve Nd:YAG lazer dalga boylarının aynı sistemde olmasının yarattığı sinerjik etkisiyle ince kıllarda da etkilidir. Bu üç güçlü lazer dalga boyu sayesinde kılın tüm anatomik yapılarını ve farklı derinlikteki kıl köklerini hedeflemek mümkün olmaktadır.

8. Soprano Titanium Seansına Nasıl Hazırlanmak Gerekir?

Soprano Titanium randevusundan 24 saat önce uygulama yapılacak alandaki istenmeyen tüyler tıraş yardımı ile temizlenmelidir. Ağda gibi kılları kökünden koparacak işlemleri en az 1 ay önce yapmış olmak gerekir. Seanstan iki hafta önce bronzlaştırıcı krem kullanımına son verilmelidir. Bunlar dışında herhangi özel bir hazırlık gerekmez.

9. Soprano Titanium Seansları Ne Kadar Sürer?

Lazer epilasyon seans süresi uygulama yapılacak alanın genişliğine göre farklılık gösterir. Soprano Titanium 4 cm² genişliğindeki Quattro aplikatörü ile uygulanır. 4 cm² oldukça geniş bir kapsama alanı sağladığı için lazer epilasyon seans süresi de kısalır.
Soprano Titanium ile lazer epilasyon, bir önceki model Soprano Ice Platinum’a kıyasla yaklaşık %40 oranında daha kısa sürede yapılır.

10. Soprano Titanium Uygulamasından Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Soprano Titanium seansından sonra uygulama yapılan alanların sıcak su ile temasından kaçınmak gerekir. Güneşe çıkmak gerektiğinde mutlaka SPF 50 özellikte uygun bir güneş koruyucu krem kullanılmalıdır. Ayrıca peeling, kese gibi cildi aşındırabilecek uygulamalara bir hafta süreyle ara verilmelidir. Lazer epilasyon sonrası cilt kuruyabileceği için uygun bir nemlendirici krem kullanılabilir.

11. Soprano Titanium Yaptırdıktan Sonra Tüyler Ne Zaman Dökülür?

Soprano Titanyum 3 lazer dalga boyu sayesinde, 3 farklı derinlikteki kıl köklerini tahrip eder. Seanstan hemen sonra kılların dökülmesi beklenmemelidir. Çünkü, kıllar doğal bir döngü halinde büyür ve lazer epilasyon sadece anajen yani büyüme evresindeki kıllarda etkili olur. Kıllar, seanstan sonraki 2-3 hafta içinde dökülürler ve yeniden uzamaya başladıklarında bir sonraki seans randevusu gelmiş olur.

12. Soprano Titanium Seans Aralığı Kaç Haftadır?

Soprano Titanium vücut tüyleri için 6 hafta ara ile, yüz tüyleri içinse 4 hafta ara ile uygulanır. Kıl büyüme döngüsüne göre belirlenen bul seans aralığı, ilerleyen seanslarla birlikte vücut için 8 haftaya kadar çıkar.

13. Soprano Titanium ile Lazer Epilasyon Kaç Seans Sürer?

Soprano Titanium ortalama 6-8 seans önerilir. Lazer epilasyon seans sayısının belirlenmesinde kişinin cilt rengi, kıl rengi, kıl kalınlığı ve kıl yoğunluğu gibi faktörler rol oynar. Ayrıca uygulama yapılacak alana göre de seans sayısı farklılık gösterebilir. Örneğin; bacak ve koltuk altı lazer epilasyona daha erken yanıt verirken erkek sırt bölgesi için daha fazla seans gerekebilir. Etkili ve kalıcı sonuçlar için önerilen lazer epilasyon seanslarının tamamlanması gerektiği unutulmamalıdır. Her seanstan sonra kıl kökü bir miktar tahrip olur. Belli bir seanstan sonra o kıl kökü tamamen tahrip olur ve bir daha kıl üretemez. Böylece lazer epilasyon seansları tamamlanmış olur.

14. Soprano Titanium Erkekler İçin de Uygun Mudur?

Soprano Titanium lazer epilasyon yaptırmaya engel bir durumu olmayan ergenlik dönemi bitmiş kadın, erkek herkese uygulanır. Kadınlara kıyasla daha derin yerleşimli kıllara sahip olan erkekler için ağrısız lazer epilasyon sunan Soprano Titanium ideal bir yöntemdir.
Erkekler en çok sırt, omuz, ense, sakal üzeri gibi alanlardaki istenmeyen tüyler için Soprano Titanium sisteminden yararlanmaktadır.

15. Soprano Titanium Kulak İçi ve Burun İçine Uygulanır Mı?

Evet, Soprano Titanium hem kulak içine hem de burun içine uygulanır. Bu amaçla özel olarak geliştirilmiş bir yüz ucuna sahiptir. Yüz ucu, Soprano Titanium tedavi başlığına takılarak uygulama yapılır. Yüz ucu aynı zamanda kaş şekillendirme ve sakal şekillendirme amaçlı da kullanılır.

Küçük ve erişilmesi güç alanlar için yüz ucu, güvenli ve oldukça pratik bir lazer epilasyonu mümkün kılar.

16. Soprano Titanium Sonuçları Kalıcı Mıdır?

Soprano Titanium kalıcı sonuçları klinik çalışmalarla kanıtlanmış FDA onaylı bir sistemdir. Herhangi bir hormonal rahatsızlığı olmayan kişilerde istenmeyen tüylerde %80-90 oranında kalıcı bitiş sağlar. Bazı kişilerde bu oran %95’lere kadar çıkabilmektedir. Kalan birkaç tüy için yılda bir kez toparlama seansı yapılabilir.

17. Soprano Titanium Her Bölgeye Uygulanır Mı?

Soprano Titanium istenmeyen tüylerin bulunduğu tüm vücut ve yüz bölgelerine uygulanır. Bacak, kol, genital, koltuk altı, sırt, göğüs, omuz, ense, boyun, dudak üzeri, yanak, sakal, kaş üzeri, kaş ortası, kulak içi, burun içi gibi birçok vücut ve yüz bölgesine Soprano Titanium ile lazer epilasyon yapılabilir.

18. Soprano Titanium Ciltte Leke Yapar Mı?

Soprano Titanium bronz ten dahil tüm cilt tiplerinde güvenle uygulanır. Bazı lazer epilasyon yöntemleri bronz veya esmer tenlere uygulandığında ciltte leke oluşmasına neden olabilmektedir. Bu lekeler cilt renginin koyulaşması (hiperpigmentasyon) veya cilt renginin açılması (hipopigmentasyon) şeklinde ortaya çıkar ve cildin eski haline dönmesi için bir hayli süre geçmesi gerekir.

Soprano Titanium ise patentli teknolojileri ve etkili cilt soğutması ile cilt yüzeyini korur. Cilt yanığı riskini ortadan kaldıran Soprano Titanium, bu sayede ciltte renk değişimi ve lekelenme riskini de ortadan kaldırmış olur. En koyu tende dahi leke riski olmadan uygulanır.

19. Soprano Titanium Ayva Tüylerini Aktive Eder Mi?

Soprano Titanium etkin cilt soğutması sayesinde ayva tüylerinde hiçbir aktivasyona, yayılmaya neden olmaz. Bu nedenle yüz bölgesinin lazer epilasyonunda da çok tercih edilen bir yöntemdir.

Bilgi ve Danışma Formu

Ziyaretçi Yorumları

Meslek hayatı boyunca çok sayıda yurt içi ve yurt dışı eğitim kongreleri sempozyumlar ve estetik kozmetik dermatoloji alanında kurslara katılmıştır. Uzman Doktor Sevda Demirbulak 2022 yılı itibari ile siz değerli danışanlarına ve hastalarına kendi kliniğinde hizmet vermektedir.